Tak, już sam zakup motoru i odpowiednich akcesoriów sporo nadwyrężył domowy budżet. Ale trzeba pogodzić się z tym, że jeszcze kilkaset złotówek, dla własnego dobra, należy odłożyć na AC – dobrowolne ubezpieczenie motocykla. 

Dobra ochrona w różnych przypadkach

Jest to o tyle ważne, że ta forma polisy ubezpieczeniowej, jest w stanie zapewnić dobrą ochronę. W szczególności, jeżeli mowa jest o takich przypadkach, jak:

  • kradzież motoru,
  • kradzież części motocyklu,
  • uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu przez wandala,
  • uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu w przypadku działania niekorzystnych zjawisk pogodowych,
  • uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu w wyniku występującej kolizji drogowej.

Absolutnie konieczne jest upewnienie się, czy OWU zawiera na pewno takie zapisy. Można powiedzieć, że można wykupić różne ubezpieczenie motocykla. Różnić się one mogą zapisami, jeżeli chodzi o ochronę ubezpieczeniową.

Czy każde towarzystwo ma ubezpieczenie motocykla?

Zdecydowana większość tak, ale można spotkać się z tym, że towarzystwo będzie zniechęcać do zakupu. Tzn. będzie oferować zdecydowanie zbyt dużą składkę. Dlaczego? Ponieważ w ich oczach sprawa ta może wydawać się nieopłacalna – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że maszyny te można bardzo łatwo uszkodzić. Warto więc zapoznać się przynajmniej z kilkoma ofertami, aby być pewnym co do tego, że nawiązuje się współpracę z naprawdę dobrym towarzystwem ubezpieczeniowym, dbającym o własność motocyklisty. 

Comments are closed.