Coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w samodzielne aplikacje. Nie ma się czemu dziwić, bowiem znacznie ułatwiają one korzystanie z poszczególnych usług i produktów inwestorom. Mobilne aplikacje doceniane są obecnie w najróżniejszych branżach.

Tworzenie aplikacji internetowych

Stworzenie takiej aplikacji zawsze należy powierzyć specjalistom z branży po to, aby finalny produkt, gotowy był do tego, aby spełniać oczekiwania konsumenta. Już na etapie projektowania, tworzenia należy pamiętać o jednej, istotnej rzeczy – o tym, że z czasem użytkowników aplikacji będzie przybywać. Trzeba zrobić wszystko, aby wraz z napływem nowych osób, aplikacja nadal mogła działać bez zarzutu. Dlatego też ważne jest skalowanie aplikacji.

Aplikacja dla zdecentralizowanych sieci

Dapp scaling to oferta, która będzie działać w zdecentralizowanej sieci. Temat, który związany jest ściśle z blockchainem i po części z rynkiem kryptowalut. Dapp oferuje bardzo przyjazny interfejs użytkownika, więc nikt nie będzie miał problemu z obsługą. Czy warto pomyśleć o użytkowaniu takiej aplikacji? Oczywiście, że tak. Tym bardziej, że wyróżnia się ona kilkoma, istotnymi cechami:

  • pomaga uzyskać dostęp do zdecentralizowanych finansów,
  • są bardziej niezawodne i elastyczne, ponieważ powodują one zdecydowanie mniejszą ilość przestojów,
  • większa przejrzystość,
  • odporność na modyfikacje,
  • brak możliwości nałożenia blokady na przesyłane transakcje, czy też na odczytywanie danych,
  • wiarygodna,
  • umożliwia dostęp do DeFi (aplikacje finansowe, które oparte są na blockchain).

Istotne cechy Dapp

Warto również nadmienić, że Dapp są zdecydowanie bezpieczniejsze dla swoich użytkowników. Dlaczego? Ponieważ, dzięki zdecentralizowanej sieci, zapisane dane w żaden sposób nie mogą zostać zmienione. Wszystkie portfele użytkowników są widoczne, ale zawsze są w odpowiedni sposób chronione.

Nie można również zapomnieć o tym, że Dapp są zdecydowanie szybsze, niż pozostała część zwykłych aplikacji, jakie działają na scentralizowanych sieciach. W chwili obecnej można powiedzieć, że Dapp pomaga przetworzyć ok. 15 transakcji na sekundę. Szacuje się jednak, że w przyszłości ta liczba, w znaczący sposób wzrośnie. 

Przy tej okazji należy również nadmienić, że Dapp ma kilka wad, które jednak nie skreślają jej, jeżeli chodzi o użytkowanie. Na liście takich wad znaleźć można: trudność w utrzymaniu, przeciążenia sieci, koszty ogólne wydajności, doświadczenie użytkownika. 

 

Comments are closed.