Jasna łazienka to bardzo dobry pomysł do domu. W szczególności do takich pomieszczeń, które są małe. Dlaczego warto pomyśleć o łazience w odcieniach jasnych? Warto przyjrzeć się temu tematowi.

Ponadczasowa, jasna łazienka

Jasna łazienka to zdecydowanie ponadczasowa propozycja, która może przez kilka lat (jak nie jeszcze dłużej) utrzymać się, bez konieczności malowania ścian na nowe kolory. Poza tym jasne odcienie, jak chociażby biel, świetnie komponuje się z dodatkami w ciemnych kolorach – chociażby czarny. Jest to idealna propozycja dla osób, które lubią styl nowoczesny, ale jednocześnie nie chcą skupiać się tylko i wyłącznie na jasnych kolorach. Połączenie ich z ciemnymi kolorami (też niebieski, zielony) nada im świeżości i na pewno będzie przyciągać wzrok oraz pomoże stworzyć klimatyczne pomieszczenie.

Mała, jasna łazienka

Jasna łazienka zawsze powiększa optycznie całe wnętrze. Dlatego też zaleca się jej zastosowanie przy małych wnętrzach. Dodatkowo, dobrze oświetlona łazienka w jasnych kolorach (nawet przy użyciu ciemnych dodatków) wyda się pomieszczeniem bardziej przytulnym, które jest przestronne. Chętniej w takim pokoju kąpielowym będziemy spędzali czas, a długie kąpiele staną się dla nas jeszcze większą przyjemnością. Do takiej łazienki można wybrać dodatki z drewna, dzięki czemu całość będzie sprawiała jeszcze przyjemniejsze wrażenie. Aczkolwiek warto pamiętać o tym, aby takie dodatki były wykonane z drewna odpornego na wilgoć, dzięki czemu dłużej będą nam one służyć w łazience. 

Comments are closed.

atliteracki.com.pl zobacz uylerlake.com