Podczas wakacji w Turcji, jest jedna wycieczka fakultatywna, która jest punktem obowiązkowym. Nie ważne na jak długo przyjeżdżasz do Turcji. Czy jest to tygodniowy, czy też dłuższy pobyt. Pierwsze kroki należy zawsze skierować do hammamu. Tutaj dowiecie się czym jest hammam i kto może z niego skorzystać. I dlaczego jest tak popularny w Turcji.

Czym jest hammam?

Zaczniemy od szybkiego przybliżenia, czym jest hammam zwany też łaźnią turecką. Hamam, to miejsce, w którym można oddać się serii zabiegów pielęgnacyjnych. Zabiegów, których podstawowym celem jest oczyszczenie skóry i pozbycie się martwego naskórka. To sprawia, że skóra staje się znacznie będzie jędrna, lepiej oczyszczona i łatwiej się opala. Ale to nie wszystko. To także miejsce, w którym można doskonale wypocząć i się zrelaksować. Bowiem podczas pobytu w hammamie można się naprawdę konkretnie zrelaksować.

Kluczowe punkty każdej wizyty w hammamie

Każda wizyta w hammamie wygląda podobnie. Może się różnić dodatkowymi zabiegami, dodatkowymi atrakcjami w postaci np. lampki szampana, czy masażu twarzy, ale u podstawy leżą pewne, niezmienne czynności. Które za każdym razem są wykonywane. Mowa tutaj o:

O łaźni parowej, od której wizyta się zaczyna. W bardziej luksusowych miejscach, takich łaźni jest kilka. Łaźnie, czyli sauny, w których można się doskonale zrelaksować. Pobyt w nich jest kluczowy, aby zmiękczyć naskórek. Wizytę w saunie przeplatamy zimnym prysznicem, lub kąpielą w basenie, czy jacuzzi.

Drugim charakterystycznym etapie wizyty w hammamie, którym jest zabieg pielęgnacyjny w marmurowej łaźni. Kładziemy się na ogrzewanych marmurowych platformach a nasze ciało jest oczyszczane i masowane. Oczyszczane przy pomocy specjalnych rękawic. W tym momencie pozbywamy się starego naskórka. Ale to nie wszystko. Taki zabieg pielęgnacyjny wpływa także na zmęczone mięśnie i doskonale relaksuje. Niezbędnym elementem pobytu w marmurowej łaźni jest oczywiście kąpiel w pianie, której ze wszech miar warto się poddać

Sporo zalet takiej wizyty

Wizyta w łaźni tureckiej ma niemal same zalety. Podczas przeprowadzanych zabiegów nie tylko relaksujemy się maksymalnie. Także pozbywamy się starego i martwego naskórka. Dzięki temu nasze opalanie będzie skuteczne. Pod warunkiem, że będziemy pamiętali o kosmetykach z odpowiednim filtrem. Po co? Aby uniknąć oparzeń słonecznych. Za to taka opalenizna będzie znacznie bardziej intensywna i znacznie bardziej trwała. Dlatego też na początku pobytu w Turcji, już pierwszego dnia, warto udać się właśnie na taką wycieczkę fakultatywną.

Comments are closed.