Wśród licznych mebli ogrodowych proponowanych przez topowych producentów leżak ogrodowy jest jednym z najchętniej wybieranych. Wygodne i funkcjonalne leżaki mogą sprawdzić się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach, chętnie wykorzystywane są również w przestrzeniach wypoczynkowych hoteli czy pensjonatów. Jaki leżak ogrodowy wybrać?

Nowoczesny leżak ogrodowy

Wygodny leżak ogrodowy to coś, co z pewnością docenimy podczas upalnego weekendu. Funkcjonalny mebel pozwoli nam na czytanie, opalanie się czy nawet drzemanie w cieniu parasola. Leżak ogrodowy posiada lekką konstrukcję – jest to zasługa wykorzystania aluminiowego stelaża malowanego proszkowo. Dodatkowo konstrukcja taka zabezpieczona jest przed działaniem korozji czy odkształcaniem. Wierzch mebla, w zależności od jego rodzaju, może być wykonany z technorattanu lub syntetycznej siatki wyplatanej bardzo gęsto. W przypadku technorattanu okrycie do złudzenia przypomina naturalny rattan, a samo tworzywo jest wysoce odporne na wnikanie brudu, wilgoć, odkształcenia czy płowienie. Modele wypełnione siatką polietylenową posiadają pewną elastyczność, gwarantują wygodę oraz odpowiednie ułożenie ciała. W obu przypadkach leżak ogrodowy może posiadać regulowany zagłówek, co dodatkowo podnosi nasz komfort. Wiele dostępnych modeli ma również podłokietniki. 

Leżak ogrodowy w strefie wypoczynkowej

Leżak ogrodowy to jedna z wielu propozycji, które mają dla nas projektanci. Chcąc stworzyć komplet meblowy dopasowany do naszych potrzeb leżak ogrodowy wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Po sezonie nasze meble warto nasze meble ogrodowe przykryć dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi, które ochronią je przed osiadaniem kurzu czy kondensacją wilgoci. Pokrowce dostępne są w poręcznych torebkach.

Comments are closed.

xos2.com aulonfox.com aubezpieczenia.pl