Pomimo że bielizna jest najbliższą naszej skórze częścią garderoby, w dodatku noszoną przez większość dnia, często nie poświęcamy jej odpowiedniej ilości uwagi. Czym należy się kierować w sklepie z bielizną, jakich materiałów, fasonów i rozmiarów szukać?

Materiały i fasony

Choć wydaje się, że to głównie kwestia estetyki, czy wolimy bieliznę koronkową, sportową, bokserki czy stringi, niezależnie od wyglądu tego, co kupujemy, powinnyśmy zwrócić uwagę na skład materiałowy. Dobrze zaopatrzony sklep z bielizną ma produkty w każdym stylu, jednak ważne jest to, żeby były wykonane starannie i z wysokiej jakości materiałów.

Szukajmy przede wszystkim bielizny z włókien naturalnych i syntetycznych, w praktyce będą to głównie bawełna i wiskoza. Natomiast unikać należy bielizny z poliestru, z domieszką poliestru a także wysoką – więcej niż kilka procent – domieszką elastanu. Są to sztuczne włókna, które nie przepuszczają powietrza ani nie odprowadzają potu, co może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień i wysypek.

Biustonosz – jak dobrać?

Jeśli chcemy wypróbować sklep z bielizną, w którym wcześniej nie kupowałyśmy biustonosza, najlepiej wybrać się do niego stacjonarnie. Różne sklepy mają różną rozmiarówkę, a właściwe dopasowanie biustonosza jest bardzo ważne dla naszego komfortu. Rozmiar i fason dopasowany przez brafiterkę do naszej budowy ciała będzie odpowiednio podtrzymywał piersi, a jednocześnie nie będzie uciskał.

Z powodu rozmaitości krojów i rozmiarów biustonoszy, internetowy sklep z bielizną powinien umożliwiać łatwy zwrot przymierzonego, ale niedopasowanego towaru. Źle dobrany biustonosz może być przyczyną bólu pleców, a nawet problemów z postawą, zwłaszcza w przypadku kobiet z większymi piersiami.

Majtki i bielizna nocna

Choć sprawa z wyborem właściwych majtek wydaje się prostsza niż w przypadku biustonosza, nadal powinnyśmy pamiętać o kilku rzeczach. Materiał powinien być przewiewny, najlepiej naturalny – nawet koronki nie muszą być z poliestru, te dobrej jakości będą z wiskozy i poliamidu. Nie kierujmy się rozmiarem spodni, jakie zwykle nosimy, tylko zapoznajmy się z tabelą rozmiarów producenta.

Nie kupujmy za ciasnych ani niewygodnych majtek i innej bielizny tylko dlatego, że wydaje nam się, że wygląda lepiej. Zawsze najlepiej będziemy czuć się w tym, w czym będzie nam wygodnie, a nie zapominajmy, że bielizna towarzyszy nam przez większą część doby.Kupując piżamę czy koszulę nocną, również postawmy na komfort – przewiewny, przyjemny w dotyku materiał oraz odpowiadający nam krój.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep z odzieżą i bielizną.

Comments are closed.