Stolarka okienna na przestrzeni lat bardzo mocno się rozwinęła. Na co należy się zdecydować? Okna drewniane czy plastikowe będą lepsze? Pamiętajmy o tym, aby podczas podejmowania decyzji uwzględnić koszt zakupu poszczególnych produktów.

Okna drewniane czy plastikowe – czas na decyzję

Drewniane materiały kojarzą nam się z czymś bardziej naturalnym, przyjemniejszym. Człowiek robi wszystko, aby jak najmocniej otaczać się naturą – w szczególności, jeżeli przyjdzie mu żyć na wielkim, betonowym osiedlu. Okna drewniane tworzą cieplejszą, przytulniejszą atmosferę, a do tego wygrywają, jeżeli chodzi o estetykę. Można je dopasować nie tylko do domów budowanych w stylu tradycyjnym, ale również nowoczesnym. Mogą również pochwalić się dobrymi parametrami technicznymi.

Okna z tworzywa sztucznego

Drewno jest przyjemne, ale w porównaniu do tworzywa sztucznego – jest zdecydowanie droższe. Wiele osób maha więc ręką na efekty wizualne. Chociaż nie można powiedzieć, że plastik nie pozwala na zachowanie estetyki budynku. W szczególności, że na rynku dostępne są już okna z tworzywa sztucznego imitującego drewno. Okna z PCV na ogół nie wymagają żadnej konserwacji przez ok. 40 lat. Drewniane okna trzeba będzie częściej i szybciej konserwować. Wielu specjalistów decyduje się na ich montaż, ponieważ ich waga jest naprawdę bardzo mała, dzięki czemu konstrukcja budynku nie jest tak obciążona. Okna drewniane czy plastikowe – podjęcie decyzji nie będzie łatwe, dlatego trzeba wszystko przemyśleć przed zakupem. 

Comments are closed.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ lowysalon.com esystem.com.pl