Moda na dekoracje okienne oczywiście ewoluuje, ale praktyka pokazuje, że wiele osób sięga po dodatki, które były popularne lata temu i w dalszym ciągu świetnie wyglądają. Poza tym pojawiają się także nowe modele, które podbijają rynek i świetnie prezentują się w mieszkaniach, biurach, lokalach usługowych czy w hotelach. Taka różnorodność nie tylko sprawia, że jest w czym wybierać, ale również pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie do indywidualnych potrzeb – takie właśnie spełnia firma Roltis z Krakowa. 

Gusta i trendy

Niewątpliwie dekoracje okienne, rolety i żaluzje są jedyną z ważniejszych ozdób w domu. Rolety świetnie uzupełniają tradycyjne zasłony i firany, choć coraz częściej są jedynym elementem, jaki zasłania szybę. Oczywiście dostępne są w szeregu różnych wariantów, kolorów, wykończeń oraz wzorów, so sprawia, że wybór najlepszej opcji nieraz przyprawia o ból głowy. Trudno również nie zwrócić uwagę na ich walory praktyczne. Żaluzje i rolety to przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi. Poza tym zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną oraz akustyczną, więc świetnie sprawdzają się w sypialniach, pokojach dzieci oraz w salonach i gabinetach. Sama ochrona jest w dużym stopniu uzależniona od tego, czy zdecydujemy się na tkaniny transparentne czy też wyciemniające, a także od samej konstrukcji. Niezmiennie rolety są dobrym izolatorem, więc poprawiają komfort mieszkania, a także niewątpliwie pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Jakie rolety są modne?

Poza klasycznymi roletami, które najczęściej montuje się w kasetach, popularnością cieszą się plisy. Charakterystyczna harmonijka tworzy na szybie bardzo ciekawy i lekki efekt, choć oczywiście można zamówić tkaniny zaciemniające. Te będą doskonałe w oknach wychodzących na południową stronę oraz na wschód – szczególnie gdy lubicie dłużej pospać. Grubszy materiał sprawi, że pokój nie będzie się szybko nagrzewać. Zaletą plis jest to, że można je podnosić od dołu i od góry, a także zatrzymywać w dowolnym miejscu. W ten sposób da się kontrolować, ile światła wpada, a także można się chronić przed spojrzeniami przechodniów.

Od kilku lat popularności nie tracą również rolety dzień noc https://www.roltis.pl/katalog/rolety-dzien-noc. Są one bardzo często wykonywane na wymiar, a charakterystyczne pasy już wpisały się w krajobraz miast i miasteczek. Pozwalają regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, są idealną dekoracją i alternatywą dla firanek, a cały efekt jest zależny od wzajemnej pozycji elementów transparentnych oraz zaciemniających. Niewielkim ruchem sznurka lub łańcuszka można więc całkowicie przysłonić okno. To rozwiązanie doskonałe szczególnie w mieszkaniach na parterze, gdzie bywa problem z zapewnieniem sobie prywatności. Z tej opcji chętnie korzystają także biura. Spośród zalet rolet dzień noc warto wskazać, że umożliwiają płynną regulację światła, ale oczywiście można je całkowicie zwinąć. Sam system montażu jest bardzo prosty, a wyjątkowa dekoracja jest świetna dla tych osób, które nie lubią mieć całkowicie odsłoniętych okien. Warto zwrócić uwagę, że w tym wypadku rozproszenie światła sprzyja pracy przy komputerze czy też oglądaniu telewizji, ponieważ eliminuje intensywne refleksy, które odbijają się od urządzeń.

Może żaluzje?

Faktycznie dość duża różnorodność panuje w segmencie rolet i producenci dokładają starań, by odpowiadać na potrzeby klientów. Tym samym bez problemu można znaleźć doskonałą dekorację nawet do niestandardowych okien. W efekcie każde wnętrze może zyskać ładną i funkcjonalną oprawę. Widać również zainteresowanie klientów żaluzjami. Poza ponadczasowymi lamelami z aluminium czy tworzyw sztucznych dużym powodzeniem cieszą się żaluzje drewniane, bambusowe czy też skórzane. Świetnie prezentują się w eklektycznych przestrzeniach. Są doskonałe do wnętrz urządzonych w stylu kolonialnym czy też niezwykłym vintage i niewątpliwie będą dodawać prestiżu. To wyjątkowy detal, który warto wyeksponować. Po lamele z drewna czy skóry sięgają często właściciele biur i gabinetów. Taka oprawa z pewnością doda klasy oraz sprawi, że kontrahenci czy klienci docenią świetny gust. Oczywiście tego typu żaluzje świetnie będą się sprawdzać także w domach. Szczególnie efektownie będą wyglądać na dużych oknach, a możliwość regulowania ilości światła, jakie do wnętrza wpada, jest niezmiennie ważną zaletą tego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, że coraz częściej klienci decydują się na montaż automatycznych systemów, które są wygodne, pozwalają zarządzać ustawieniami zdalnie i są najlepszym rozwiązaniem w przypadku konstrukcji wielkoformatowych.

Rolety i żaluzje cieszą się bardzo dużym powodzeniem. To dodatki, które nie ulegają trendom, a klienci coraz świadomiej dopasowują je do swoich potrzeb, stylu życia i pracy, a także do aranżacji wnętrza. Z pewnością dlatego właśnie, wybierając nową aranżację, remontując dom czy mieszkanie, a nawet już na etapie budowy podejmujemy decyzje, po jakie dekoracje okienne sięgniemy. Tu warto ocenić swoje potrzeby, przyzwyczajenia oraz zwrócić uwagę na techniczne nowości oraz oczywiście doskonałą jakość produktów.

 

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ home.pl lowysalon.com