Każda osoba uprawiająca jazdę konną raz na jakiś czas odwiedza sklep jeździecki, aby wyposażyć się w niezbędne akcesoria oraz wygodny strój sportowy. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego profesjonalisty i amatora bez wątpienia jest kask zabezpieczający głowę przed poważnymi skutkami  upadku podczas treningu. Czym powinien charakteryzować się dobry kask? Sprawdź nasze rady!

Profesjonalny sklep jeździecki dla Twojej wygody i bezpieczeństwa

Sklep jeździecki oferuje swoim klientom ogrom różnorodnych produktów zwiększających bezpieczeństwo i pewność podczas lekcji, zawodów i rekreacyjnych przejażdżek. Kompletowanie stroju jeździeckiego należy zacząć od wybrania nakrycia głowy. Znacznie lepiej niż dekoracyjne toczki wykonane zazwyczaj z włókna szklanego pokrytego miękką tkaniną sprawdzą się solidne kaski. Dobry kask jeździecki powinien być lekki, a jednocześnie solidny. Większość modeli cenionych marek produkowana jest z poliwęglanu. Wnętrze kasku  wyściełane jest gąbczastym, wymiennym wkładem wchłaniającym pot i zwiększającym amortyzację. Kask jeździecki wyposażony jest w niewielki daszek chroniący nos. Ważnym elementem wpływającym na wygodę jazdy, szczególnie podczas gorących dni, jest system wentylacji. 

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wstępnie wybrane nakrycie głowy posiada certyfikaty potwierdzające jego jakość i skuteczność (aktualna norma: VG1 01.040 2014-12.)

Wątpliwości? Zdaj się na fachowców!

Kask będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika. Nie jesteś pewien, jak prawidłowo dobrać kask? Nie wiesz, na jakie aspekty zwrócić uwagę? Nie bój się pytać – z pomocą pracowników sklepu jeździeckiego znajdziesz najlepszy dla siebie wariant.

Comments are closed.