Przygotowując się na narodziny dziecka, mamy kilka spraw do zaplanowania. Oprócz niezbędnych mebli i wyprawki do szpitala, zaopatrujemy się również w ubranka dla dzieci. Co warto kupić na pierwsze miesiące życia dziecka?

Ubranka dla noworodków – rozmiary

Rozmiary ubranek dla dzieci mogą być oznaczone na dwa sposoby. Na metce możesz znaleźć po prostu wiek dziecka np. rozmiar 0-3 miesięcy, 3-6 miesięcy itp. Jak wiadomo, waga i wzrost dziecka mogą być bardzo zróżnicowane. Bardziej precyzyjną metodą jest określenie rozmiaru na podstawie długości ciałka dziecka. Najmniejsze dostępne rozmiary to 44 i 50 – przeznaczone przede wszystkim dla wcześniaków lub dzieci z niską wagą urodzeniową.

Najpopularniejszy rozmiar ubranka dla dzieci w wieku do trzeciego miesiąca to 56 i 62. Pod koniec ciąży, podczas badania USG lekarz będzie w stanie oszacować wymiary noworodka, więc możesz wstrzymać się z wyborem do tego momentu. Jeśli podczas zakupów wybierzesz więcej ubranek w rozmiarze 62 i większym, na pewno z nich skorzystasz. Mniejsze rozmiary bez problemu dokupisz już po narodzinach.

Ubranka dla dzieci – co na pewno się przyda?

Podstawowym elementem garderoby malucha jest body z krótkim i długim rękawkiem. Zapinane na dole ułatwi Ci zmianę pieluszki. Na początku wygodniejsze będzie body kopertowe, z rozpinaniem na całej długości. Bez problemu przebierzesz malucha, który jeszcze nie trzyma samodzielnie główki.

Oprócz body kup również śpioszki, czyli zapinane na ramionach spodenki ze skarpetkami. Wygodnie będzie połączyć je z kaftanikiem. Zwłaszcza na początku, podstawowy ubrankiem dla dziecka będzie pajacyk, czyli cienki kombinezon z długim rękawem. Jeśli zauważysz, że maluch podczas snu się zadrapuje, możesz zaopatrzyć się w tzw. niedrapki, czyli cieniutkie rękawiczki – na początku dokładne obcięcie paznokci może być dość trudnym zadaniem. Przydadzą się również skarpety, czapeczki i lekki kombinezon – zależnie od pory roku.

Jakie tkaniny wybierać?

Najpopularniejsze są oczywiście ubranka dla dzieci wykonane z bawełny. Są miękkie i przewiewne, delikatne dla skóry noworodka. W sklepach znajdziesz również ubranka z bawełny organicznej. Taki materiał jest uzyskiwany w innych warunkach produkcyjnych – bez pestycydów i innych środków chemicznych, które mogą działać drażniąco na skórę. Alternatywą dla bawełny jest przędza bambusowa. Niezależnie do tego, na który materiał się zdecydujesz, koniecznie wypierz ubranka przed pierwszym założeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ legal.com.pl aulonfox.com