Małe i ciasne łazienki w blokach stanowią dla urządzającego je nie lada wyzwanie. Niewielki metraż nie wpływa jednak na możliwość uczynienia z nich efektownych i praktycznych pomieszczeń. Osiągnięcie tego celu wymaga jednak nieco większego wysiłku. Jak urządzić małą łazienkę?

Niewielka, ciasna łazienka – Deante wyposażenie łazienek

W pierwszym kroku, warto sięgnąć po dostosowane do wyzwań niewielkich metrażów urządzenia sanitarne i asortyment łazienkowy. Tego typu wyposażenie ma w swej ofercie renomowana firma Deante. Sprzęt łazienkowy stworzony z myślą o małych łazienkach powinien charakteryzować się ergonomicznymi wymiarami. Wąskie i wysokie szafki, podwieszane elementy, zestawy podtynkowe – to rozwiązania wprost stworzone dla małych łazienek.

Jasne kolory i gładkie powierzchnie

Deante wyposażenie łazienek to także duży wybór sprzętów o jasnych barwach, wykończonych na wysoki połysk. Poza tym, że gładkie powierzchnie skutecznie zapobiegają osadzaniu się na nich kamienia, kurzu, grzybów czy też bakterii, tego typu powierzchnie poprzez odbijanie światła, powiększają optycznie przestrzeń łazienkową. Odcienie bieli i wysoki połysk będą idealnym rozwiązaniem dla małej łazienki.

Ukryj kosz na pranie

Kosz na pranie jest często problematycznym elementem wyposażenia łazienki. Jego nieestetyczny wygląd i mało wygodny w aranżacji kształt sprawia wiele problemów podczas meblowania łazienki. Istnieją dwa sposoby na rozwiązanie dylematu – gdzie umieścić kosz na pranie – skorzystanie z kosza podwieszanego lub schowanie go pod podwieszaną szafką.

Dużych rozmiarów lustro lub szafka z lustrem

Optyczne powiększenie wnętrza nie obędzie się bez użycia lustra. Jego duży rozmiar zagwarantuje rozświetlenie i zwiększenie wizualne przestrzeni łazienki. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo miejsca by umieścić w łazience osobne lustro, świetnym pomysłem będzie montaż szafki z lustrzanymi drzwiczkami. To nieśmiertelne rozwiązanie uratowało już nie jedną ciasną łazienkę. Dodatkowo, obecność lustra wzbogaca wystrój pomieszczenia o elegancki i luksusowy element stylizacyjny.

Hit ostatnich lat – przeźroczysty prysznic

Choć znajdzie się jego wielu przeciwników, ponieważ utrzymanie w czystości szklanych ścianek może być bardzo wymagające, tym niemniej przeźroczysty prysznic w niebanalnym stylu uczyni z łazienki optycznie przestrzenniejsze pomieszczenie. Co więcej, jest to rozwiązanie aranżacyjne królujące, w ostatnich latach, na blogach dekoratorskich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wyposażenie łazienek.

Comments are closed.