Okna z ramami z PCV cieszą się ogromną popularnością mimo zmieniającej się mody. Popularność tego typu stolarki okiennej wynika przede wszystkim z atrakcyjnych cen okien, dużej dostępności modeli o zróżnicowanych wymiarach, doskonałych parametrów, uniwersalnemu wzornictwu… Zastanawiasz się, jak dbać o okna plastikowe, aby wraz z upływem czasu nie straciły na funkcjonalności i estetyce? Sprawdź nasze rady!

Podpowiadamy, jak dbać o okna plastikowe

Jak dbać o okna plastikowe? Pielęgnacja profili z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego nie jest problematyczna. PCV nie wymaga tak złożonej pielęgnacji jak profile z drewna. Plastikowe ramy nie odkształcają się, nie pękają i nie tracą barwy pomimo ekspozycji na wysoką temperaturę, wilgoć czy mróz. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wygląd i funkcjonalność ram jest ich odpowiednie mycie. Do mycia ram używaj delikatnych środków, na przykład płynu do mycia naczyń rozpuszczonego w wodzie. Bezwzględnie unikaj ostrych myjek, które mogłyby porysować gładki plastik oraz preparatów zawierających rozpuszczalniki, substancje ścierne oraz spirytus i jego pochodne.

Pamiętaj o tym, że białe ramy z plastiku pod wpływem wieloletniej ekspozycji na promieniowanie UV mogą lekko żółknąć. Proces ten przyspieszają mocne detergenty. Z tego powodu nie zaleca się mycia profili ostrymi detergentami.

Pielęgnacja okuć

Nie zapominaj o okuciach! Eksperci zalecają, żeby dwa razy w roku, przed i po rozpoczęciu sezonu zimowego, zabezpieczać okucia przy pomocy specjalistycznych środków. Zanim przystąpisz do zabiegu, dokładnie umyj tę część okna. Nie zapomnij o nasmarowaniu również szyny znajdującej się w górnej części skrzydła.

Comments are closed.