Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że nie wszystkie kursy angielskiego dla firm są tak samo atrakcyjne. Kluczowe znaczenie dla ich powodzenia wydaje się mieć wybór odpowiedniej szkoły językowej. Nie bez znaczenia jest jednak również forma oraz charakter zajęć.

Angielski stacjonarnie czy online?

Przez wiele lat kursy angielskiego organizowane z myślą o firmach były prowadzone stacjonarnie. Przeważnie odbywały się w siedzibie firmy, choć częstą była też praktyka organizacji zajęć w siedzibie szkoły językowej. I dziś można skorzystać z takiej opcji. Choć jednak ma wiele zalet, systematycznie traci na popularności. Jej zwolennicy zaznaczają, że trudno o rozwiązanie lepiej sprawdzające się, gdy chce się nawiązać bliższą relację z lektorem, a ta jest często niezbędna, gdy chce się przełamać barierę językową. Przeciwnicy również dysponują jednak mocnymi argumentami.

Nauka online jest powszechnie uważana za wygodniejszą z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że pozwala na oszczędność czasu, którego nie trzeba zużywać na dojazdy. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że warunki, w jakich się uczymy, mają fundamentalne znaczenie dla naszego komfortu. Możliwość pochłaniania wiedzy w wygodnym fotelu i ze słuchawkami na uszach często sprawia, że wiedza jest przyswajana szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Solo, czy w grupie?

Tak kursy angielskiego dla firm organizowane stacjonarnie, jak i online mogą mieć formę grupową oraz indywidualną. Trudno przy tym wskazać, która opcja jest atrakcyjniejsza. Kluczowe znaczenie mają indywidualne preferencje, zakłady pracy organizujące kursy dla swoich pracowników coraz częściej decydują więc o tym, że osoby zatrudnione mogą korzystać z każdej z nich.

Zajęcia grupowe nadal są tańsze niż te, w których uczestniczy jedynie uczeń i nauczyciel. Różnice nie są już jednak na tyle duże, aby narzucanie takiego rozwiązania pracownikom miało uzasadnienie. Warto zresztą mieć na uwadze i to, że same grupy również są mniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Nie ma mowy o tych, które liczą sobie kilkanaście osób. Przeważnie dominują takie, w których możemy spotkać od trzech do pięciu uczniów. Przeważnie pracownicy jednej firmy uczą się u tych samych lektorów. Pozwala to na realizację zbliżonego programu, modyfikowanego jednak z uwagi na różnice w poziomie wiedzy kolejnych z nich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kursy angielskiego dla firm.

Comments are closed.