Jeszcze do niedawna w większości ogrodów gościły proste zestawy składające się ze stolika i krzeseł oraz lekkie leżaki do opalania. Dzisiaj producenci wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego otwierają przed miłośnikami wypoczynku na świeżym powietrzu niemal nieograniczone możliwości. Coraz częściej rezygnujemy ze standardowych mebli na rzecz luksusowych kanap i miękkich foteli. Czy ustawienie w ogrodzie mebli tapicerowanych jest dobrym pomysłem? Sprawdź!

Tapicerowane meble ogrodowe: tak czy nie?

Wydawać by się mogło, że ustawienie na wolnym powietrzu kanapy czy fotela z miękkimi poduszkami jest ryzykownym posunięciem… Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że ogród to doskonałe miejsce dla mebli tapicerowanych. W katalogach czołowych marek wyposażenia outdoorowego znajdziesz szeroki wybór kanap i foteli wyprodukowanych z materiałów, które celująco zdają egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku – technorattanu, aluminium, szybkoschnących pianek, tkanin pokrytych hydrofobowymi powłokami. Nowoczesne meble ogrodowe są odporne na działanie wilgoci, promieniowania UV, skrajnych temperatur. Poduszki pokryte są poszwami, które nie absorbują wody ani zanieczyszczeń, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Jeśli na poduszkach pojawią się trudne do usunięcia plamy, możesz zdjąć poszwy i wyprać je w pralce.

Przechowywanie wieloelementowych zestawów mebli poza sezonem nie musi być problematyczne. Stelaże kanap mogą przezimować na zewnątrz przykryte pokrowcem. Z kolei oparcia i siedziska możesz wygodnie schować w skrzyni tarasowej.

Luksus, który pokochasz!

Technorattanowa albo metalowa kanapa z miękkimi poduszkami przekształci pozbawiony polotu taras w ekskluzywny salon, w którym zrelaksujesz się i wypoczniesz. Na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok znajdziesz szeroki wybór gustownych, solidnych i wygodnych mebli tapicerowanych.

Comments are closed.