Energooszczędne naświetlacze LED systematycznie wypierają z rynku konkurencyjne naświetlacze halogenowe. Ich olbrzymia popularność wynika głównie z tego, że oferują bardzo silny strumień oświetleniowy, a co najważniejsze pozwalają zaoszczędzić sporo gotówki na rachunkach za prąd.

Szerokie zastosowanie

Producenci oferują Naświetlacze LED o bardzo różnej mocy, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do każdego środowiska. Naświetlacze o mniejszej mocy najczęściej spotkać można w prywatnych ogródkach. Jest to idealne rozwiązanie między innymi dla osób, które nie mają pomysłu na doświetlenie fasad i pięknej elewacji swojego budynku.

Jeżeli chodzi o urządzenia o większej mocy, to najczęściej wykorzystywane są one jako oświetlenie stanowiska pracy. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście naświetlacze budowlane. Nie można zapominać również o profesjonalnych naświetlaczach drogowych LED, które znacząco ułatwiają budowę autostrad po zmroku.

Jakie największe zalety?

Jak wspomniano powyżej naświetlacze LED zużywają kilkukrotnie mniej energii niż naświetlacze halogenowe. To właśnie nowoczesna technologia LED oferuje niezawodne diody o żywotności od 40 000 do 70 000 godzin. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Olbrzymim atutem naświetlaczy LED jest także ich solidne wykonanie. Producenci oferują naświetlacze, które mogą pracować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Urządzenia z tej drugiej grupy mogą sprawnie pracować w ulewnym deszczu i dość suchym powietrzu.

Dzięki technologii LED raz na zawsze można zapomnieć o nieprzyjemnym efekcie oślepienia, które niestety występuje przy zastosowaniu naświetlaczy halogenowych. Przyjemne światło idealnie nadaje się do podświetlania poszczególnych elementów architektury. Najbardziej uniwersalne są naświetlacze emitujące naturalne światło 1200-3500 lumenów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że można wybrać nie tylko ciepłą, ale również zimną i neutralną barwę.

Comments are closed.