Nie musimy wyjeżdżać daleko, by cieszyć się wspaniałą, letnią aurą. Dysponując nawet niewielkim ogrodem, możliwe jest zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Pomysł na altankę to jedna z propozycji, które warto wykorzystać. Nowoczesne altany w formie pergoli całkowicie zmienią odbiór przestrzeni.

Pomysł na altankę – jak tworzone są pergole?

W czasie lata warto jak najczęściej przebywać na łonie natury. Bliskość zieleni i świeże powietrze pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, pozwolą się zrelaksować. Zaprojektowanie wygodnego miejsca do odpoczynku blisko domu nie jest trudne. Warto zrealizować pomysł na altankę, w cieniu której ustawione zostaną wybrane meble wypoczynkowe lub jadalniane. Szukając idealnej altanki, postaw na pergolę. Nowoczesne pergole ogrodowe łączą doskonały wygląd, świetne parametry techniczne. Są one projektowane w taki sposób, by wpisywać się w najnowsze trendy. Jak tworzone są pergole? Jakie materiały są wykorzystywane?

Zrealizuj pomysł na altankę

Nowoczesne pergole ogrodowe tworzone są z elementów aluminiowych, wznoszonych modułowo. Taka konstrukcja sprawia, że postawienie altany nie jest problematyczne. Aluminium jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, dzięki której możliwe jest odprowadzanie wody deszczowej poza obręb altany. Dach altany wykonany jest z ruchomych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej pozwala skutecznie uchronić się od niespodziewanej mżawki. Altana może być też wyposażona w dodatkowe rolety.

Comments are closed.