Zabiegi powiększania ust są obecnie powszechnie dostępne. Można skorzystać z nich w wielu klinikach medycyny estetycznej. Do powiększania ust służy najczęściej kwas hialuronowy, który działa jak implant, zwiększając objętość warg i utrzymując się w nich przez wiele miesięcy. Co ważne, jest bardzo naturalny w dotyki. Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne? Jak się przygotować do zabiegu? Odpowiadamy.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Kwas hialuronowy to najpopularniejszy preparat, służący do powiększania ust. Przy jego pomocy można nie tylko zwiększyć objętość warg, ale też wymodelować kształt, unieść kąciki ust, nawilżyć, nasycić kolor, zredukować zmarszczki wokół ust. Kwas hialuronowy może rozwiązać problem zbyt wąskich lub asymetrycznych warg. Jednorazowa dawka preparatu zależy do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Powiększanie ust wykonywane jest w znieczuleniu stomatologicznym lub po zastosowaniu kremu znieczulającego. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przy pomocy kaniuli lub cienkiej igły. Zastrzyki wykonywane są najczęściej metodą liniową (tunelową) lub punktową (w formie seryjnych wkłuć). Po wprowadzeniu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego lekarz wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Zabieg wykonywany jest jednorazowo, a jego efekty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy.

Zalecenia przed i po powiększaniu ust

Zabieg powiększania ust w Klinice La Perla Lubin wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Wcześniej jednak odbywa się konsultacja, podczas której specjalista musi wykluczyć przeciwwskazania u Pacjenta. Podczas wizyty lekarz pyta o oczekiwania i weryfikuje je z obowiązującymi kanonami urody. Celem zabiegu jest uzyskanie zadowalających efektów przy zachowaniu naturalnych proporcji. Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, zabieg można wykonać od razu po odbyciu konsultacji.

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu usta są opuchnięte i tkliwe. Mogą pojawić się zasinienia i grudki. W ciągu 2–3 tygodni usta osiągają optymalny kształt. W tym czasie należy przestrzegać zaleceń lekarskich, aby proces gojenia przebiegał prawidłowo, a rezultaty były satysfakcjonujące. W razie występowania bólu i obrzęku można stosować leki przeciwzapalne, maść z arniki, zimne okłady. W okresie rekonwalescencji należy pić dużo wody (minimum 2 litry dziennie). O powiększone usta trzeba dbać także później, stosując pomadki nawilżające i ochronne (z filtrem UV). Po zagojeniu się warg można wprowadzić regularne masaże ust, np. przy pomocy miękkiej szczoteczki.

Powiększanie ust – tylko w sprawdzonej klinice

Powiększanie ust to zabieg iniekcyjny, który powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej przy zachowaniu najwyższych standardów sterylności. Niestety coraz częściej można usłyszeć, że zastrzyki kwasem hialuronowym wykonują osoby bez odpowiednich uprawnień. Grozi to ryzykiem poważnych infekcji i zeszpeceniem twarzy. Gdzie wybrać się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, jeśli zależy nam na bezpiecznym przebiegu wizyty i estetycznym wyglądzie ust? Odwiedź www.findbeauty.expert.com i zapoznaj się z listą polecanych klinik.

Comments are closed.