Zmywarka jest jednym z najpowszechniej chwalonych urządzeń wspomagających pracę w kuchni. Niewiele osób mówi, że lubi zmywać naczynia. Z reguły to problematyczne i mozolne zajęcie, które nie jest lubiane. Dobra zmywarka jest w stanie zlikwidować ten problem. W sposób oszczędzający wodę myje wszystkie zabrudzenia sprawiając, że naczynia są czyste jak nigdy. Czasem jednak ze zmywarką są problemy. Najpowszechniejszym z nich jest sytuacja, kiedy w zmywarce stoi woda. Co powinno się wtedy zrobić?

W zmywarce stoi woda – przyczyny

 

Niestety czasem zdarza się sytuacja, w której w zmywarce stoi woda. Jeżeli danej osobie zdarza się to pierwszy raz to zapewne nie wie jakie są tego przyczyny. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

-Zapchanie filtra zmywarki; filtr zmywarki zabezpiecza rury przed zatkaniem poprzez dostanie się do ich powierzchni resztek jedzenia. W nagromadzeniu mogłyby zatkać rury odprowadzające co byłoby tragiczne w skutkach. Jednak czasem sam filtr również może się zapchać. Resztki jedzenie ograniczają dostępność odprowadzenia wody co skutkuje jej staniem we wnętrzu zmywarki. Wtedy wystarczy tylko wymontować i wymienić/oczyścić filtr, a problem zniknie!

-Zatkanie węża odpływowego; jest to poważniejsza sprawa niż poprzednia. Najczęściej dochodzi do niej w przypadku zatkania węża resztkami jedzenia, które mimo wszystko przedostały się przez filtr zmywarki. Zazwyczaj czyszczenie takiego węża nie jest najlepszym wyjściem, gdyż ciężko jest usunąć zalegające jedzenie. W takim wypadku większość osób po prosty wymontowuje wąż i zakupuje nowy.

-Zatkanie mechanizmu odpływowego; mechanizm odpływowy również może się przytkać. W takiej sytuacji najczęściej stosuje się bardziej profesjonalne sprężyny hydrauliczne. Dla chętnych można spróbować przepłukać mechanizm wodą z octem bądź sodą oczyszczoną w celu rozpuszczenia resztek odpadów.

Podsumowanie

 

Jak widać przyczyn stania wody w zmywarce może być wiele. Zdecydowanie powyższe przykłady są najpopularniejszymi powodami takiego stanu rzeczy. Przed panikowaniem zawsze warto sprawdzić każdą z tych ewentualności.

Comments are closed.