Eksplorując polskie wybrzeże, nie sposób pominąć Świnoujścia. To malownicze miasto uzdrowiskowe już od połowy XIX wieku przyciąga turystów krajobrazami, pięknymi plażami oraz solankami bromkowo-jodkowo-sodkowymi. Wielu turystów zadaje sobie jednak pytanie gdzie nocować w Świnoujściu i który typ noclegu będzie odpowiedni by nie przepłacić i cieszyć się z wakacyjnego wypoczynku. Na te i inne wątpliwości odpowiedź pomoże znaleźć poniższy artykuł.

Nocleg Świnoujście – co trzeba wiedzieć

Świnoujście nie jest dużym miastem, jednak ma dość gęstą zabudowę otoczoną przyrodą. Większość bazy noclegowej skupiona jest w północnej części miasta, w pobliżu plaży. Znajdują się tam największe i najbardziej luksusowe hotele i apartamenty głównie te międzynarodowe oraz wiele mniejszych prowadzonych przez osoby indywidualne.

Bardziej na południe znajduje się teren uzdrowiska, parków zdrojowych. Tam też odnaleźć można historyczne wille, pensjonaty i hotele, większość z nich jest do dziś czynna, można więc wybrać także tę formę noclegu. Dalej na południe rozciąga się główne miasto. Tam istnieje wiele prywatnych form noclegowych, mieszkania przekształcone w pokoje pod wynajem, domy noclegowe i wiele innych obiektów noclegowych rozsianych na przestrzeni miasta.

Nadmorski luksus

Luksusowe hotele to pięć obiektów dominujących nad plażami wyspy Uznam. Kilkupiętrowe budowle, o nowoczesnych bryłach kryją wewnątrz całą gamę atrakcji od basenów, spa z wellness po sale kinowe i pokoje zabaw dla dzieci. Wysoki komfort noclegu kosztuje jednak dość sporo. Dobowy najem apartamentu dla dwóch osób zaczyna się od 1200 złotych z najtańszym obiekcie a zamyka na 1700 zł w najdroższym.

Nieco taniej jest w mniejszych hotelach, których też wiele w pobliżu plaż. Są to obiekty niewielkie, kameralne i nie mają tylu wygód co opisane wcześniej obiekty. Ich atutem jest głównie standaryzowana jakość i niewysoka cena oscylująca w przedziale 500-700 złotych za dobowy najem dla dwojga.

Poczuj klimat miejsca

Decydując się na hotel skupiamy się na korzystaniu z jego wygód oraz pobliskiej plaży. Wybierając odsunięty nieco od wybrzeża, historyczny nocleg Świnoujście, możemy poczuć klimat miejsca, skorzystać z uzdrowiska, parku zdrojowego oraz podziwiać architekturę poniemiecką w różnych stylach i wariantach.

Klimat miejsca da się też poczuć nocując u prywatnych właścicieli w centrum miasta. Codzienne wędrówki z naszego miejsca noclegu na plażę czy do zdroju pozwalają lepiej poznać miasto i zwiedzić wszystkie jego zaułki, niedostępne dla klienta luksusowego hotelu. Jak więc widać opcji jest sporo, od indywidualnej decyzji turysty zależy, na którą opcję się zdecyduje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nocleg Świnoujście.

Comments are closed.