Kaletnicy to pasjonaci rzemiosła, którzy bazują na wykonywaniu projektów ze skóry. Tak się składa, że najlepiej dobranym materiałem, który ma wszystko co potrzebuje kaletnik jest skóra naturalna licowa. To dzięki niej wszyscy kaletnicy z uśmiechem na twarzy wykonują swoje projekty dbając o każdy szczegół konstrukcji. Z racji wygody, długowieczności i dostępności to skóra naturalna licowa jest najbardziej uniwersalnym i cenionym rodzajem materiału, na który decydują się zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Dlaczego właśnie ona?

Dlaczego licowa skóra bydlęca jest najlepsza?

 

Skóra bydlęca jest idealna dla projektów kaletniczych z wielu względów. Przede wszystkich charakteryzuje się zróżnicowaniem pod względem grubości. W sklepach takich jak Craftpoint można zdobyć różnorodne skóry dopasowane do tworzenia różnorodnych projektów. I tak przykładowo można wyróżnić:

-Skórę naturalną licową o grubości 1,2mm; jest ona najcieńszym typem skóry, który nadaje się do tworzenia niewielkich projektów, które nie mają być obciążone większym ciężarem. Dlatego bardzo często wykorzystywana jest do tworzenia eleganckich woreczków, w których można przechowywać biżuterię czy nawet amunicję.

-Skórę naturalną licową o grubości 2,0-2,5mm; jest to skóra dwa razy grubsza od poprzednika. Stała się najbardziej uniwersalną grubością spośród wszystkich możliwych grubości skór. Można z niej wykonywać drobne elementy galanteryjne takie jak saszetki czy eleganckie, minimalistyczne portfele. Również bywa wykorzystywania do tworzenia pochew na noże czy kabury do pistoletów.

-Skórę naturalną licową o grubości 3,0-3,5mm; jest jeszcze grubszym rodzajem skóry, która potrafi wytrzymać już naprawdę duże obciążenie. Projektanci ochoczo wykorzystują ją do tworzenia pasków do spodni czy pasków od torebek, które utrzymują niekiedy bardzo duży ciężar. Właśnie dlatego skóra stworzona do tego typu projektów musi być grubsza.

Skóra naturalna licowa, a typ garbowania

 

Na zakończenie warto dodać nieco informacji o garbowaniu skóry wykorzystywanej do wykonywania kaletniczych projektów. Technika garbowania nie jest bez znaczenia dla osób, które mogą wykazywać alergie na niektóre czynniki. Garbowanie chemiczne może pozostawiać na powierzchni skóry niewielkie ilości metali, które czasem uczulają. Dlatego garbowanie roślinnymi metodami jest tak cenione. Dzięki niemu kaletnicy projektują różnorodne dzieła bez obaw o bezpieczeństwo swoich potencjalnych kupców. Właśnie takie skóry sprzedawane są w najlepszych sklepach kaletniczych takich jak Craftpoint!

Zobacz: https://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Comments are closed.