Nowoczesne altany to alternatywa dla miejsca wypoczynkowego na tarasie. Nawet niewielki ogród może być miejsce, gdzie wstawimy drewnianą czy metalową altanę. Taka przestrzeń może być zaaranżowana na wiele sposobów – jakie meble do altany wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą kiedy tylko chcemy?

Meble do altany – technorattan czy rattan?

Wśród najpopularniejszych mebli wymienia się dzisiaj meble technorattanowe i rattanowe. Różnią się one diametralne, jednak w obu przypadkach mogą być to meble do altany. Rattan jest pnączem naturalnym, pozyskiwanym z upraw o zrównoważonym rozwoju – meble rattanowe cieszą oczy, są eleganckie, zadają szyku, nawiązują do klasycznego stylu. Meble rattanowe doskonale wyglądają w klasycznych ogrodach wiejskich czy angielskich. W przypadku technorattanu mamy do czynienia z tworzywem syntetycznym o nieporowatej strukturze, które nie chłonie wilgoci, brudu, jest zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wiele interesujących elementów: sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące, stoliki kawowe. Meble technorattanowe możemy uzupełnić o poduszki, pledy czy ciepłe koce. 

Oświetlenie w altanie

Meble do altany to nie jedyne, co pozwoli nam wypoczywać komfortowo. Poza meblami warto również wybrać odpowiednie oświetlenie do altany, które sprawi, że również wieczorami korzystać będziemy z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się lampiony ogrodowe – są one tworzone z drewna tekowego lub też naturalnego rattanu, w ich wnętrzu znajduje się szklany pojemnik na świeczki. Lampiony pozwolą na stworzenie romantycznej atmosfery! Alternatywą dla lampionów są eleganckie lampy solarne, które ładowane są zarówno energią słoneczną, ale też za pomocą kabla USB.

Comments are closed.

zobacz https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz