Okna drewniane wyróżniają się wyjątkową estetyką. Ale to chyba nie tylko dlatego społeczeństwo decyduje się na ich zakup. Co należy wiedzieć o stolarce drewnianej jeszcze przed jej finalnym zakupem?

Wytrzymałe okna drewniane

Jeżeli ktoś wątpi w to, czy stolarka drewniana jest trwała, to jest w ogromnym błędzie. Drewno to naturalny materiał, który sam w sobie jest w stanie wytrzymać bardzo dużo. Przy czym, wzbogacone o nowoczesną technologię produkcyjną, jest w stanie jeszcze zwiększyć swoją wytrzymałość o kolejnych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Mocne i sztywne, drewniane profile okienne prezentować się będą niezwykle efektownie. Trzeba również dodać do tego ten fakt, że nie zmieniają one swojej objętości pod wpływem działania czynników atmosferycznych. Tym bardziej, że w naszym kraju niekiedy ma się do czynienia z ogromnymi różnicami w temperaturach (pomiędzy latem a zimą).

Okresowa renowacja okien

Okna drewniane są w stanie służyć wszystkim swoim użytkownikom przez długi czas. O ile, będą one poddawane okresowej renowacji. Wbrew powszechnej opinii, nie zajmuje ona długiego czasu – podobnie, jeżeli chodzi o stolarkę okienną wykonaną z innych materiałów. Po pierwsze – drewniane okna należy regularnie myć. Po drugie – co kilka lat należy zadbać o odnowienie powłoki lakierniczej, jaka znajduje się na zewnętrznej stronie. Więcej zbytecznych zabiegów konserwujących nie potrzeba. Jeżeli ktoś będzie pamiętał o tych prostych zabiegach, będzie cieszył się trwałością dobrych, estetycznych okien drewnianych. 

 

Comments are closed.

-iso.pl atliteracki.com.pl antraffic.pl